به نقل از آکاایران: «آیت الله استادی» در جمع زائرین و مجاورین حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها) با اشاره به اعتقاد و نیت قلبی انسان، اظهار داشت: همین که فرد نیت کند که کار خوبی انجام دهد، حتی در صورت عدم تحقق آن، ثواب آن عمل برایش در نظر گرفته می شود و در نزد خداوند برای نیت خالص، پاداشی معادل عمل ثبت می شود.

عمل خالص

آکاایران: وی با اشاره به اهمیت نیت و قصد در اندیشه دینی، افزود: کسی که در ابتدای روز قصد نماز شب کند و بعد خواب بر او غالب شود و نتواند آن عمل عبادی را به جا آورد، ثواب نماز شب برای او محفوظ خواهد ماند و اسلام تا این حد برای نیت ، اهمیت و ارزش قائل شده است.

سخنران حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها) با اشاره به شخصیت ممتاز جابر، ابراز داشت: پس از واقعه کربلا در اربعین سید الشهدا (ع) مدتی بعد جابر به زیارت قبر شهدای کربلا آمد و گفت که : «در جهاد شهیدان کربلا شریک هستیم، زیرا که به عمل آنان راضی بودیم».

آیت الله استادی افزود: آمدن جابر که پیر مردی نابینا به زیارت قبر امام حسین (سلام الله علیه) بود نیز مجاهدت محسوب می شد زیرا در آن روزگار کسی جرات نمی کرد در حمایت از خاندان اهل بیت (سلام الله علیه) و یا شهدای کربلا سخن بگوید.

وی ابراز داشت: جملات جابر در عمل و اعتقاد؛ سازنده است و مسلمانان باید از سیره این افراد در تحقق اهداف دینی و الهی درس های زندگی بگیرند.

سخنران حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها) افزود: حضرت ولی عصر (عج) دوست دارد شیعیان اعمال نیک انجام دهند و از بدیها بپرهیزند.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله استادی خاطر نشان کرد: اهل بیت (سلام الله علیهم) و ائمه اطهار (سلام الله علیهم) انسان های معمولی نبودند و با عالم غیب ارتباط داشته اند و در مشکلات و گرفتاری ها به آنها متوسل می شویم.

وی با اشاره برخی باورهای دینی به جایگاه رفیع شهدا در اسلام اشاره و تصریح کرد: شهید نسبت به اعمال و رفتار ما آگاه است، این امر یک اعتقاد است و ما شیعیان با همین اعتقادات به زیارت حرم ائمه (سلام الله علیهم) می رویم و از آنها می خواهیم تا حاجاتمان را برآورده کنند.

گردآوری: بخش دین و اندیشه آکاایران