با تند راه رفتن علاوه بر حفظ تناسب اندام از خطر مرگ زود هنگام نیز جلوگیری کنید. به گزارش نازوب، محققان هشدار دادند: کندی در راه رفتن خطر مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی را تشدید می کند.

ایسنا نوشت: تحقیقات نشان می دهد: سالمندانی که با سرعت پایین و به آرامی راه می روند نسبت به دیگر همسالان خود که گام های سریعتری در حین پیاده روی برمی دارند، حدود سه برابر بیشتر بر اثر ابتلا به امراض قلبی عروقی جان خود را از دست می دهند.

تاکنون کارشناسان می دانستند که سرعت راه رفتن با افزایش دفعات بستری شدن در بیمارستان و احتمال افتادن و در نتیجه آسیب ها و ناتوانی های جسمی ارتباط دارد و اکنون محققان می گویند؛ آرام راه رفتن رابطه قوی با افزایش خطر مرگ ناشی از بیماریهای قلبی عروقی شامل سکته قلبی و مغزی دارد.

در این مطالعه، محققان اطلاعات حاصل از یک پژوهش 5 ساله روی 3 هزار و 208 مرد و زن در گروه سنی 65-85 سال را مورد بازبینی قرار دادند. در این تحقیق که در نشریه آنلاین بریتیش مدیکال منتشر شده، متخصصان سرعت راه رفتن را با استفاده از مجموعه ای از آزمایشات ارزیابی کردند. در طول این دوره 209 نفر مردند.

محققان دانشگاه پیرومارکوری در فرانسه دریافتند: شرکت کنندگانی که پایین ترین سرعت را در راه رفتن دارند سه برابر بیش از سایر گروه ها در معرض خطر مرگ هستند.

 

فواید سریع راه رفتن در تناسب اندام و سلامتی


.

منبع : nazweb.ir